ÖZGEÇMİŞ

Hazal NOYAN(İç Mimar)

HAZAL NOYAN.jpeg

1989 yılında Ankara'da doğdu. 2012 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi İç mimarlık ve Çevre Tasarımı(İngilizce Eğitim) mezun oldu. Öğrencilik dönemi boyunca, oteller, iş merkezleri, alışveriş merkezleri, toplu konutlar, fabrika ve yönetim binaları, konut ve mağaza dekorasyonları, kültür merkezleri ve yarışma projeleri v.b.gibi konularda hizmet veren Nazan Noyan mimarlıkta, iç mimari alanlarda görev aldı.

2011 yılında Almanya/Düsseldorfta bulunan, A-team Oktay mimarlık ofisinde staj yaptı. Aynı senelerde Düsseldorfta bulunan İmaz-Ev de almanca dil eğitimi gördü.

2012 yılında Alfemo Mobilyada Mimari görselleştirme Uzmanı olarak, Türkiye genelinde 20 nin üzerinde mobilya mağazasının kurumsal standartlara gelmesi konusunda(röleve alımı, mimari çizim, kontrolörlük, aksesuarlama ve ürün yerleşimi) görev aldı. Çalıştığı dönemde Mısır/Kahire de bulunan mobilya fuarında Alfemonun Stand tasarım ve uygulama kontrolörlüğünü üstlendi. 

2015 yılında  Konfor Mobilya Yurt içi Yurt Dışı Mimari Projeler Uzmanı olarak ,  30 un üzerinde Mobilya mağazasının  kurumsal standartlara gelmesi konusunda görev aldı. Ayrıca firmanın 2016 yılı İSMOB (İstanbul Mobilya Fuarı) stand tasarım ve uygulama kontrolörlüğünü üstlendi. 

2017 yılında Bambi Yatak bünyesinde çalışmaya başlayan Hazal NOYAN, Firmanın Yurt içi Yurt dışı Mimari projeler direktörü olarak 80 e yakın mağazanın açılmasında hizmet verdi. 2018 yılında,İSMOB'da (İstanbul Mobilya Fuarı) 600 m2 alana sahip alanın stand tasarım ve uygulama kontrolörlüğünü üstlendi. 

Tiyatroya büyük ilgi duyan Hazal NOYAN, Folkart Yapının sponsorluğunda, Tiyatrocu Volkan Severcan Kuratörlüğünde, Sahne Sanatları, Işık ve Dekor üzerine eğitim veren kurumda 400 Saatlik Eğitim Programını başarıyla tamamlamış ve Sertifikaya hak kazanmıştır.Türkiye geneli 5000 kişinin başvurduğu özel yetenekle öğrencilerini seçen bu kurumda ilk 16 kişinin içinde yer almıştır. 

2018 yılında kendi markası olan Hazzedesign ile yurt içi ve yurt dışı konsept tasarım ve uygulama kontrolörlüğü alanlarında da hizmet vermektedir.